Aktivace mateřství

Čekání na miminko
není tvoje nedostatečnost,
ale tvoje PŘEDNOST

Co kdyby ten poslední dílek byl jen aktivovat v sobě zdravou energii matky a zpracovat své obavy a pochybnosti?

 "Jsi ta pravá pro to být máma a všechno, co jsi pro to zatím udělala, se ti v mateřství vrátí." 

Mateřství je pro mnoho žen samozřejmost.

V tvé mysli se toto téma ovšem zdá být složité, vážné, těžké, někdy i smutné, rozhazující, bolestné, zraňující. Jako by to bylo v mlze - nejasné, vzdálené a zmatené

Opravdu hluboce věřím, že...

 • chceš být skvělá máma.
  Uvnitř cítíš, že jsi mateřský typ, že bys milovala své dítě nade vše a dala mu to nejlepší ze sebe.
 • ses ještě nevzdala své touhy.
  Nikdy jsi neztratila naději, že bys mohla. Jen jsi někdy unavená, máš strach, že bude pozdě nebo už prostě nevíš, co dál.

"Jsi vystavena zkoušce, která nikdy dříve nebyla tak silná, tak častá, tak mocná. Zkoušce, že miminko nepřichází."

Možná tě toto téma provází už dlouho a některé situace jsou opravdu těžké...

Třeba když je zase nějaká blízká (někdy i vzdálená) žena těhotná, vidíš těhotnou ženu na ulici nebo se mluví o porodu či výchově dětí na kafi s kamarádkami nebo ve filmu.

Nebo když objevíš novou metodu, novou cestu, jdeš do ní naplno a těhotenský test je zase čistě bílý (nebo "Hele, tak je to duch nebo není?").

Brouzdáš na internetu (dokonce i na emiminu), měníš stravu, přemýšlíš o všech možných ženských diagnózách...

Děláš spoustu kroků, které by přece měly fungovat... 

Ale miminko stále nikde...

 • Pochybuješ o sobě.
  Je to vůbec moje cesta? Neudělala jsem někde nějakou chybu? Jsem dost dobrá jako žena, abych byla mámou? Co když prostě nebudu nikdy máma, protože už je pozdě nebo jsem nemocná, neplodná...

Svoje zkušenosti, myšlenky, pocity sdílíš se svým okolím. Vyprávíš jim svůj příběh, otevíráš se ve své zranitelnosti, stejně se ti ale někdy stane, že tě reakce okolí překvapí či zraní. Slyšíš pak něco jako..

 • a co děti, plánujete?
 • co umělé oplodnění?
 • moc pracuješ...
 • moc na to myslíš...
 • až na to nebudeš myslet, tak se to stane samo...
 • je to asi nějak přeřešený téma
 • budeš určitě skvělá máma...
 • přemýšlelas o adopci?

"Všechno to moc dobře znám."

Prožila jsem to všechno až do morku kostí. Pro to mít dítě jsem udělala všechno, co bylo v mých silách a věřím, že jsi na tom dost podobně. Určitě to nejdůležitější, co jsem byla ochotná pro svou touhu udělat byla totální životní proměna. Proměna své energie a svého vědomí (programů, myšlenek, iluzí). Byla to náročná cesta, ale stála za to. Nyní cítím velkou potřebu to předávat dál.

Jsem Klára Šalamounová

Za svou dlouhou cestu k mateřství jsem objevila tajemství, které přesahuje současné vnímání problémů s plodností. A Sdílím toto poznání dál. Provázím ženy náročným a inspirativním obdobím nenaplněné touhy stát se mámou za podpory proměny jejich energie a vědomí.

Po 13 letech velmi transformačního procesu čekání se mi narodila dcera Frída a nyní mám mateřství za odměnu. Každý den jsem šťastná a naplněná, nemám strach a cítím ohromnou svobodu a smysluplnost. Bude mi velkou ctí doprovázet i tebe na této úžasné cestě (k) mateřství.

Učila jsem na univerzitě, vedla neziskovou taneční organizaci, lektoruji seberozvojové programy, koučuji, mám silnou intuici a extrémně silnou empatii, soucit a paměť na lidi. Miluju psychologické mapování (rychle vystihnout jedinečnost) a mám velkou důvěru v lidi. Nemám obavy ze zloby, studu, pocitu viny, z hněvu nebo arogance.  Všechno, o čem mluvím, jsem niterně, hluboce a s pokorou prožila. Objevila jsem na své cestě vědomím, co je za hranicemi současného mainstreamového vnímání neplodnosti a ženské zranitelnosti.

Už jsem téměř nevěřila, že se někdy stanu mámou.

Začala jsem přijímat bezdětnost jako svoji realitu. Mateřství pro mě bylo tou největší touhou i největší výzvou života. 

Mám za sebou 13 let - to je 156 měsíců čekání, nadějí, zklamání a zoufalé snahy to nějak pochopit, změnit.

Měla jsem i  "objektivní" příčinu - primární neplodnost, neprůchodnost vejcovodu, endometriózu.

A do toho všechny pochybnosti, obavy a strachy, vyšetření, operace, změny stravy, afirmace, nekonečné brouzdání po internetu, IUI, zvažování IVF..

Moje mladší sestry (i v rodině, v nejbližším okolí, v práci - VŠUDE) plodily děti jak na běžícím pásu. 

Zažila jsem i radost z těhotenství, strach, jak to dopadne a předčasný konec těhotenství (zamlklé těhotenství) a domácí potrat. Tato zkušenost mě naučila, že být těhotná není ten cíl - že tím pravým cílem je právě mateřství. Pak jsem se naplno otevřela mateřství a tomu, že odteď nemám nic pod kontrolou. A že životní scénáře mohou být různé. 

"A pak se to stalo."

Dokázala jsem do té doby něco nemožného, zázračného - opravdu jsem otěhotněla. Přirozeně a snadno, jako by mi bylo 20. I přes to, že mi gynekolog 10 dní před otěhotněním řekl, že to v mojí pánvi vypadá opravdu zle.

A jak se mi to povedlo?

Zbavila jsem se všech iluzí v tomto tématu a přijala všechno, co vedlo k naplnění mého největšího snu -  otěhotnět PŘIROZENĚSNADNO a stát se matkou.

I když moje část chtěla zůstat v tom, co jsem milovala, co jsem budovala, na co jsem byla hrdá a co tvořilo můj celý dospělý život.

První krok mé cesty bylo uvědomění, že se chci stát matkou, ne těhotnou. Zážitek, který mi toto uvědomění přinesl, byl ovšem docela tvrdý. Byla jsem na operaci endometriózy, ke které jsem se velmi dlouho odhodlávala. Předtím jsem se tuto nemoc snažila řešit všemi možnými (i nemožnými) způsoby - čínská medicína, strava, ajurvéda, odblokování psychosomatických souvislostí, čištěním energie, potlačováním, bylinkami apod. Až jsem šla do konzervativního řešení - operace endometriózní cysty v Centru pro léčbu endometriózy. Zde jsem zjistila, že mám neprůchodný vejcovodneovoluje mi jeden vaječník. Po operaci cysty se mi tělo nastartovalo, otěhotněla jsem. Těhotenství bylo dost tíživé, měla jsem strach, divné pocity a ve 13. týdnu jsem zjistila, že miminko se už nevyvíjí. A následovala divoká a syrovou část cesty - domácí potrat. O tom zase asi jindy...a další 4 roky neúspěšného snažení a endometrióza se vrátila zpět, do toho i srůsty v pánvi, bolesti jizev po laparoskopii, noční pocení, estrogenová dominance či bolestivá, ale slabá menstruace. 

Věřím, že to máš hodně, hodně podobně a zcela jistě jsi na cestě stát se sebevědomou ženou, která dokáže zázraky.

Nabízím ti tedy, aby ses s mojí podporouinspirací dostala do zdravé energie matky a nemusela od života dostávat tak tvrdé lekce (buď jako dosud nebo třeba jako já). Je velmi pravděpodobné, že nyní ve zdravé energii matky nejsi. Nemyslím to tak, že bys nebyla mateřský nebo pečující typ, nebo že bys o těhotenství, porodech a mateřství nic nevěděla, jen je tvůj příběh spojen s vědomým mateřstvím a cesta k němu je delší...ale stojí za to. To, že čekáš tak dlouho, je od života dárek. Připravuješ se na vědomé mateřství. Tato příprava je náročná, ale pak už je to za odměnu. To, co nyní prožívám s Frídou mluví za vše a já bych ti to moc ráda předala. Chci tě ale podpořit v tom, abys vnímala, že už je ten čas, že jsi ta pravá pro to, abys byla máma. Tečka.

Mám pro tebe měsíční povzbuzení, které se ti bude líbit.

Aktivaci mateřství

Dovol si ponořit se do energie matky a vykročit na cestu
k mateřství na dosah.

Zde pochopíš, co všechno hraje roli v tom, že tvoje touha stát se mámou se zatím nepropsala do fyzické reality. Objevíš nástroje k mateřství na dosah, které prakticky vyzkoušíš a získáš inspiraci pro vlastní energetickou práci.

Proč do toho jít se mnou?

Klára Šalamounová

Autorka projektu, maminka Frídy

0
let
čekání na miminko
0
utracených za nejrůznější řešení
0
ks
negativních těhotenských testů
0
+
neužitečných myšlenek a programů
0
let
pedagogické a lektorské práce
0
let
online vzdělávání (semináře, koučink, konzultace, vhledy)
0
let
osobního rozvoje a nikdy nekončící práce s vědomím a podvědomím
0
+
přeprogramovaných přesvědčení a ztracených iluzí

Za svou 13 let dlouhou cestu za mateřstvím jsem objevila tajemství, které přesahuje současné vnímání problémů s plodností a ráda ti odkryju mnohem víc.

Jak hodnotí kurz ženy, co už Aktivací mateřství prošly?

Miluji Tvé vhledy, tak přesné, hluboké, pravdivé. Vidíš do věcí, čteš je, jako bys mě znala celý život. Je nádherné, když vám někdo opravdu rozumí, prošel si velmi podobnou zkušeností jako vy a ví, co cítíte a co prožíváte. Navíc když dotyčný už něco opravdu pochopil, prožil a úspěšně proměnil, a tyto zkušenosti zprostředkovává i vám - potom víte, že i vy můžete. V průběhu programu jsem u sebe vnímala sice drobné, ale zásadní změny. Stačí kolikrát hodně málo, obzvlášť, když už nějakou dobu na své vědomé cestě jste. Zaměřuji pozornost trochu jinam a vidím změny v realitě. V programu jsem si zvědomila oblasti, kterých si mohu všímat a která si zdravě přenastavuji. Klára vysvětluje všechno tak jasně, srozumitelně, dává to naprostý smysl. Toho si moc cením. Těšila jsem se na její výklady, na setkání a odnesla jsem si nové vnímání již známých, ale i nových, informací. Šla jsem hodně do praxe a to velmi konkrétně v tématu zdravé mateřské energie. Kláry způsob pojetí + práci s archetypy jsem nikde jinde neviděla a naprosto mě nadchl. Moc se mi líbily vizualizace a práce s hudbou. Doporučuji ženám, které vědí, že můžeme hodně věcí ovlivnit samy. Miluji ty výklady a jakékoliv vhledy a stojí za to je využít i jako samostatnou službu. Děkuji moc, Klárko.
Veronikakoučka
Tak trochu se mi přenastavilo myšlení. Moc děkuji za fajn kurz, hlavní přínos vidím v tom, že se mi tak trochu přenastavilo myšlení 🙂 A představovala jsi pro nás skvělou podporu po celou dobu kurzu. Podle mě je hrozně důležité určitý problém sdílet s někým, kdo to sám zažil, nebo zrovna něco podobného sám prožívá 🙏 Moc si vážím cenných a optimistických rad! K materiálům z kurzu se určitě budu ráda vracet ❤️. Program bych určitě doporučila všem ženám, které se snaží stát se mámou, ale třeba i těm, které se svým životem nejsou tak úplně spokojené a neví, kam se vydat dál.. 🙂
Karolínageoložka
Po programu cítím sérii drobných změn.. Hlavní byla asi úleva z poznání, že jsem ve skrytu vlastně zas tolik nechtěla být mámou Tyto změny se projevují tak, že si oťukávám v sobě ty pocity mateřství.. že se seznamuju s tou rolí v různých podobách. Paradoxně mě nejvíc oslovil asi tvůj lehce žensky chaotický výklad 🙂 Vnímám tu mnohovrstevnost vět jako důležitou .. ať to prostě "procesuje" i po našem online setkaní. Nejvíce mě překvapilo asi to, že jsem v sobě našla i pocit jakéhosi klidu a smíření, kdyby miminko nikdy nepřišlo. Uvědomila jsem si, jaká je sila v archetypech...v nevědomí. Program je vhodný pro ženy, které chtějí otěhotnět, chtějí v sobě nosit miminko a zároveň se (ne)chtějí stát mámou. Doporučila bych možná prodloužit délku kurzu a rozvolnit intenzitu úkolů do celé délky. Klári, měla jsi program připravený, promyšlený, dala sis záležet, až kam ti vlastní mateřské "povinnosti" povolily. Ocenila jsem přesah do psychologie a spirituality. Nedržely jsme se jenom v klasické rovině výživa, pohyb.
Petra

Jak mě vnímají další lidé, které jsem provázela?

Stoprocentní víra a podpora. Podpora, to je slovo, které mi asi nejvíc rezonuje ve spojení s Klárou. Abych byla přesná, tak stoprocentní podpora poháněná víru ve vás samotnou. Klára nepochybuje ani nehodnotí, k lidem přistupuje s pochopením, ať už he jejich příběh jakýkoliv. V každém příběhu se dokáže zorientovat a vytáhnout podstatu věcí. Kombinuje se u ní velký cit, empatie a silná intuice a vždy s klidnou myslí, která zároveň zůstává ukotvena v rozumu. A s nekonečnou vírou, kterou vás okamžitě nakazí. Klára je obrovská naděje a podpora.
Kateřina Bartošovárežisérka
Umění přitahovat a zhmotňovat své sny. Klára je jedním z nejlepších lidi, které znám, v umění přitahovat do svého života věci, které si přeje, a zhmotňovat představy do reálného života. Dokáže v tom zůstávat pozitivní a nenechá si svou skutečnost kalit negacemi a obavami. A nejen to: je v tom inspirací pro nás, kteří jsme v tomhle ohledu přeci jen zaseknutější.
Ondřej BradáčŘeditel neziskové organizace Jules a Jim z.ú.
Ještě teď mám husí kůži. "Neuvěřitelný!!! Jen tak z legrace jsem si řekla: Hele, Klárky práce mi přijde vlastně zajímavá. Nikdy jsem se o intuitivní práci, vhledy a práci s nevědomím nezajímala, spíš jsem k tomu dost skeptická - přijde mi to hrozně ezo čarodějo nevím co. Ale tak je to Klárka, tak to nebude asi blbý, ne? A tak jsme se domluvily na tématu, které aktuálně řeším. Ještě teď mám husí kůži, jak přesně vše vystihla, aniž by znala detaily, celkovou situaci a kontext!!! Mám materiál - kvalitní - na přemýšlení tak na týden! Ne-li na rok. Takže neváhejte a zkuste práci s Klárkou...je to jízda.
Vraťka JanovskáKrajinná ekoložka a autorka proejktu Výdejna chutí
Je to zrcadlo mého života. Klára se umí vyjádřit s neskutečnou lidskostí, mi totiž vždycky poskytnou výjimečný pohled na situaci, ve které se zrovna nacházím. Už několik let, vždycky jednou ročně, odhalí a pojmenuje radosti, problémy a výzvy, které překonávám, ač si třeba sama neuvědomuji, že tomu tak je. I když jejím slovům občas nerozumím hned, čas mi později vysvětlí, co Klára skrz intuici a vhledy sděluje, a situaci mi tak pomůže lépe překonat. K jejím slovům se občas vracím před spaním. Její dar mě totiž rozvíjí dlouhodobě. Klára je moje zrcadlo. Nechte ji, aby nahlédla i do vás. Přitom jí o sobě nemusíte říct ani slovo.
Tereza HyskáRedaktorka a tanečnice

Začínáme 25.1.2024

Co v aktivaci určitě získáš?

Moji plnou podporu a víru v to, že jsi ta pravá.

Zažiješ, jak vypadá moje práce a podpora.

Komunitu podobně naladěných žen.

Kruh žen, které v tvém životě už zůstanou.

Nové vhledy do své situace a příběhu.

Pohled za hranice současného vnímání problémů s plodností a ženské zranitelnosti

Vše bude záviset na tom, jak plně budeš přítomná, jak prioritní pro tebe téma mateřství bude po dobu konání kurzu. Čím více se otevřeš tomu, že je to možné i pro tebe, že jsi ta pravá pro to stát se mámou, tím víc budeš blíž ke svému snu.

Jak bude tento měsíční program probíhat?

16 videí (v členské sekci)

Předám ti vše, co vnímám jako klíčové pro to, aby ses dostala do zdravé energie matky a také práci s nižší myslí, abys dokázala sama pracovat na svých obavách a pochybnostech.

2x kolektivní výklad k tématu (živě ve FB skupině a záznam v členské sekci)

Ve kterém se podívám na klíčová témata, která jsou specifická, společná a klíčová právě pro naši skupinu.

4 bonusy (v členské sekci)

Živé setkání na zoomu (záznam také v členské sekci). Video "Proč tolik párů řeší, že nejde otěhotnět. Playlist pro zdravou mateřskou energii. 2 podporující nahrávky mp3.

Inspirativní úkoly a tipy do emailu a PDF materiály

2x týdně dostaneš emailem (a v členské sekci) tip nebo úkol, který tě povede ještě více do praxe. Po skončení kurzu dostaneš také materiály plné tipů a úkolů

Podpora ve skupině po celou dobu kurzu

Záznamy, komunikace a diskuze s dalšími ženami i se mnou a 1x zde udělám speciální živé vysílání na otázky a odpovědi.

Videa v členské sekci (každé video 10 až 15 minut)

 Vyprávění, sdílení, vybraných zajímavých souvislostí, příkladů ze života, vhledy a praktické tipy a úkoly.

Vysvětlím ti, co všechno ovlivňuje to, že ses ve fyzické realitě ještě nestala matkou. Představím ti klíčové body, které zatím brání v tom, aby se plně projevila tvá mateřská energie. Představím ti, jak je na tom tvoje vědomí a jak se to dá změnit.

Kolektivní výklady (živě ve FB skupině, cca 20 minut)

 1. výklad v prvním týdnu odkryje počáteční témata, která jsou společná pro všechny ženy ve skupině.

2. výklad bude na závěr kurzu a posílí všechna témata, která v kurzu budeme řešit. Výklad také reflektuje proměnu témat a energie v celé skupině.

4 bonusy (v členské sekci)

První bonus je skupinový koučink na zoomu. Zde můžeš přijít s jakýmkoliv tématem, které řešíš a je tě jím provedu. 

Druhý bonus je video "Proč tolik párů řeší, že nejde otěhotnět." , ve kterém představím vhledy, které mi k tomuto tématu dosud přišly.

Třetí bonus je Playlist pro zdravou mateřskou energii.

Čtvrtý bonus jsou dvě úžasné nahrávky pro podporu na tvé cestě.


Hodnota tohoto programu

23.000 Kč*

Nyní do 21.1. za cenu:

11.100 Kč*

 1. * Lze také splácet v 4 splátkách. Každý měsíc 3000 .**

** První splátka při objednání, další splátka následující měsíc.

Nejčastěji kladené otázky:

Jak dlouho mám k aktivaci přístup?

Na 1 rok v členské sekci a ve FB skupině.

Jak je to s tempem kurzu?

Kurz je nastaven na 1 měsíc (4 týdny) mé aktivní podpory ve FB skupině a na začátku a na konci kurzu bude ve stejné skupině probíhat živě výklad. Každý týden se v členské sekci objeví 4 krátká videa. 2x týdně přijdou inspirativní emaily s tipy nebo povzbuzením do praxe. Všechno si ovšem můžeš projít svým tempem a vše sledovat také ze záznamu. 1x za kurz, v posledním týdnu, proběhne možnost účastnit se živě zoomu, kde v reálném čase můžeš přijít se svým tématem.

Co když otěhotním před začátkem?

Wow - to je úžasný úspěch! Tvoje touhy se plní ještě rychleji a ještě snáz, než jsi možná čekala. Jsi inspirativní a tvůj příběh má nyní sílu překonat i další životní výzvy. Gratuluji a nechám na tobě, jak s tím dál naložíš.

Nabízíš tedy, že po aktivaci určitě otěhotním?

Každá cesta má začátek. Vím, jak náročné je propsat svou touhu do fyzické reality, když se nacházíme na rozcestí. Stejně jako Kateřina, které se to povedlo jen po jednom výkladu, i tobě se to může podařit. A tato aktivace se spustí a následné kroky se ti stanou už samy. Je možné, že (stejně jako jsem to potřebovala já), budeš se muset ještě nějak posunout, něco se naučit, něco pustit apod. i v dalších oblastech. Připravila jsem je v navazujících modulech, kde tě provedu naprostou proměnou. Více informací se ještě dozvíš.